31.03.2017

CUPCAKES Z MAGNOLIA BAKERY

Cupcakes z Magnolia Bakery  Dziś wpis bardzo nietypowy. Ponieważ jestem w Nowym Jorku nie oparłam się pokusie, żeby pójść do słynnej Magnolia Bakery. To tutaj powstał pierwszy w świecie przepis na babeczkę cupcake. Pierwsza cukiernia Magnolia Bakery powstała w 1996 roku przy 401 Bleecker Street na Manhattanie, dziś  jest to sieć cukierni.  W 1999rku właściciele, Jennifer Appel i Allysa Torey, opublikowali książkę z przepisami na cupcakes pod tytułem "The Magnolia Bakery Cookbook". Babeczki rozsławiło wiele filmów, między innym filmy "Sex and the City", "Lazy Sunday", "Prime" oraz "Diabeł ubiera się u Prady", w którym postać Andy mówi w pewnym momencie, że musi dostać się do piekarni, aby wybrać coś dla swojego chłopaka. 
  Jak twierdzą właściciele piekarni, ich ambicją jest otwieranie trzech nowych cukierni rocznie. Poza Nowym Jorkiem mają punkty także w Chicago i Los Angeles.
Obecnie Magnolia Bakery rozrosła się także poza USA. Piekarnie znajdują się w Dubaju, Kuwejcie, Abu Dhabi, Moskwie, Tokio, Meksyku i Korei.
Można powiedzieć, że cupcakes mają swoich zwolenników na całym świecie:)
  Na moim blogu do tej pory znalazło się mnóstwo przepisów na te babeczki. 
Podstawowy przepis to babeczki waniliowe i czekoladowe i do tego przeróżne kremy. 
Oczywiście spróbowałam różnych smaków cupcakes z Magnolia Bakery. Ich cechą charakterystyczną jest krem maślany buttercream, niewiarygodnie ... słodki:)
Najbardziej smakowała mi babeczka z prażonym kokosem i  z bezą. 


Babeczka waniliowa z nadzieniem z mango, z kremem bezowym, posypana prażonym kokosem.


Czekoladowa babeczka z kremem czekoladowym. 

Poniżej podaję kilka linków do moich cupcakes. 

Cupcakes czekoladowe:
http://sweetorangeblog.blogspot.ch/search/label/CUPCAKES%20CHOCO%20CUPS%20CZEKOLADOWE

Cupcakes kawowe:

Cupcakes karmelowe:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz