04.03.2017

TORT ROMANOW Z BIAŁĄ CZEKOLADĄ I ŻURAWINAMI

Tort Romanow z białą czekoladą i żurawinami  Druga wersja poprzedniego tortu, chyba jeszcze smaczniejsza:) 
Biała czekolada jeszcze słodsza, a konfitura z żurawin jeszcze bardziej kwaśna (od konfitury z czarnej porzeczki). Całość bez warstwy biszkoptu, jest raczej deserem niż tortem:) W konsekwencji trudniej się kroi, ale lepiej smakuje.
Potrzebne składniki:

na bezę:
90g białka
150g cukru pudru
szczypta soli

na krem:
500g sera mascarpone
400ml śmietany 36%
100g białej czekolady

na wierzchni krem:
250g sera mascarpone
250ml śmietany 30%
200g mlecznej czekolady

na przekładki:
200g białej czekolady

dodatkowo:
konfitura z żurawinSposób wykonania:

1. Wykonujemy blat bezowy i bezowe słupki. Ubijamy biało z solą, dosypujemy cukier, cały czas miksując. Na blachę przykrytą papierem do pieczenia wyciskamy słupki i blat bezowy o średnicy 18 cm. Pieczemy w temperaturze 120 stopni, około 90 minut. Bezy zostawiamy w piekarniku do wystudzenia.
2. Temperujemy białą czekoladę. Robimy z czekolady okrągłe blaty o średnicy 18 cm.
3. Wykonujemy krem. Białą czekoladę siekamy. Gotujemy 100 ml śmietany, zalewamy nią białą czekoladę, mieszamy i studzimy. Miksujemy serek z pozostałą śmietaną, dodajemy białą czekoladę i jeszcze chwilę mieszamy. 
4. Robimy krem z mlecznej czekolady. Czekoladę rozdrabniamy. Gotujemy 100 ml śmietany, zalewamy nią czekoladę, mieszamy i studzimy. Miksujemy serek z resztą śmietany, dodajemy rozpuszczoną czekoladę, mieszamy.
5. Składamy tort. Na dno nakładamy blat białej czekolady. Na to kładziemy bezę, potem krem z białą czekoladą, konfitury z żurawin i znowu krem. Kolejno kładziemy blat białej czekolady i znowu krem i konfitury, na wierzchu biały krem. Tort wkładamy do lodówki na około jedną godzinę, potem wyjmujemy i smarujemy z każdej strony kremem z mleczną czekoladą. Ten krem jest sztywniejszy i świetnie będzie utrzymywać kształt tortu. Dekorujemy bezami.


Smacznego!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz